Vidhnin banesa e biznese, pesë ‘skifterë’ bien në rrjeten e policisë

Rajoni Vendi

Your total amount is : 10.00 (Currency: USD)

Ruanin rastin që pronarët nuk ihsin në banesa ose larg bizneseve të tyre për të grabitur sende me vlerë si bizhuteri, të holla dhe çdo gjë tjetër që mund të gjenin, duke përdorur ballkonet për të depërtuar. Pas hetimeve të gjata, policia në Annino Gargano, arriti të arrestojë një bandë të përbërë nga pesë persona, vetëm disa minuta pasi kishin kryer grabitjen e fundit në një shtëpi në Campomorone (Itali).

Hajdutët, të gjithë me origjinë shqiptare dhe midis 18 dhe 34 vjeç, ishin krejtësisht të pa proceduar, kryenin lëvizje të shumta me automjete. Natën e fundit, ata të pestë u ngjitën në një makinë dhe u drejtuan për në Campomorone, por ky ishte udhëtimi i fundit i tyre pasi u kapën nga policia.

Disa minuta pas arritjes në qytet, në Lansasco makina u ndal dhe dy burra u larguan, më pas u identifikuan dy të rinjtë, 18 dhe 19 vjeç, të cilët arritën në një shtëpi, ndërsa bashkëpunëtorët mbetën në makinë për të vëzhguar.

Të dy vjedhësit kanë identifikuar apartamentin që do të goditet nga dritat jashtë, dhe u ngjitën për të arritur në ballkon. Këtu, ata përdorin një levë për të hapur dritaret ose dyert e jashtme. Me shpejtësi, grabisin bizhuteritë dhe paratë dhe vrapojnë përsëri në makinë

[paypal-donation]