Maska? Per Karnavale Po, Per Koronavirus Jo!

CoViD 19 eshte zbuluar qe ne funvitin 2019, kjo eshte edhe arsyeja pse quhet Corona Virus Deisease 2019 (CoViD19). Kjo do te thote qe ti mund te jesh infektuar dhe ta kesh kaluar kete viroze qe ne 2019, dhe as te mos e kesh ditur cfar eshte, duke e trajtuar si gjithe virozat e tjera. […]

Continue Reading

Shqipëria, deti më i kripur në rajon!

Revista e famshme “National Geographic” publikoi në Shkurt të 2018, 21 destinacionet më të rekomanduara për t’u vizituar e ndër to rradhit edhe Shqipërinë. Në YouTube gjëndet video e shkurtër me pamjet mahnitëse, sepse ne kemi një vend përrallor. Me fat. Por pa fat. Në bregdetin shqiptar akoma mungon furnizimi i pandërprerë me energji elektrike […]

Continue Reading

MV Agusta prezanton “brutalen” amerikane

Modelet e veçanta janë bërë për MV Agusta një traditë fatlume, që vazhdon me motorin e ri Brutale 800 RR America. Marka italiane ka nxjerrë në shitje në prill modelin që përfaqëson me origjinalitet dhe elegancë historinë e MV Agusta. Në fakt, motori i parë që mban emrin S America 750 është prodhuar në vitin […]

Continue Reading

Dhunohet barbarisht lojtari me ngjyrë i Laçit

  Sulmuesi nga Mozambiku i Laçit, Arturo Rexhinaldo, mësohet se është dhunuar barbarisht gjatë ditës së sotme në Kamëz. Ai së bashku me partneren e tij i janë drejtuar policisë, por sipas “Panorama Sport” ende nuk është bërë një kallëzim zyrtar nga ana e futbollistit. Arturo Rexhinaldo është i tronditur pas dhunës së ushtruar ndaj […]

Continue Reading